מתפרות​ - ענף בירידה

בשנים האחרונות, אחד הענפים שהולכים ונעלמים, הוא ענף התפירה, והתדמיתנות ישראל הייתה משופעת במתפרות, שהיו עמוסות בעבודה,והייתה עבודה לכולם, אך בשנים האחרונות ,היצרנים הגדולים והמובילים בשוק, מעדיפים לרעות בשדות זרים, ולהוזיל עלויות בצורה משמעותית, ולשם כך מבצעים את התפירה בעזה, ובמקומות אחרים שבשטחים,ששם העלויות נמוכות בצורה מאד משמעותית.

 

אך לא הכל שחור, כי בכל זאת נשארו מספר מתפרות בישראל, שעדיין חיות נושמות ובועטות, אך גם אצלם העבודה יורדת פלאים.

וכל מתפרה כזו מנסה לשרוד בכל הכח, אך יש המון מתפרות שנסגרו, ומכך ענף התפירה ירד מאד בארץ, וכך תופעה זו התפשטה לכל ענף הטקסטיל, ופגעה גם בנותני שירותים אחרים, כמו, גזרניות, מגהצות תדמיתנות, ועוד גורמים בענף.

 

גם המתפרות החזקות שהיו בענף, נפגעו בצורה משמעותית ביותר, העבודה ירדה מאד ומספר מעצבוי אופנה ויצרנים הפסיקו לעבוד איתם, והעבירו את התפירה לשטחים.

כתוצאה מכך  במשך תקופה ארוכה, מחסום ארז היה שוקק חיים והקו תל אביב – מחסום ארז היה פעיל מאד ועמוס במוצרי טקסטיל, שנשלחו לתפירה מעבר לגבול.

 

כדי להתגבר על תופעת היחלשות העבודה, חלק גדול מהמתפרות פונים לשיווק במדיה, כלומר באמצעות אתר אינטרנט, פייסבוק, וקידום בגוגל. ולכן התחרות בענף הטקסטיל עברה לזירת האינטרנט, וכך על המילה מתפרה יש תחרות גבוהה על הקידום בגוגל.

שרותי גזירה, מתפרה, תדמיתנות