כשמתחילים בהליך של יצירת בגד, נכנסים למסע ארוך וקשה של עבודה עם, מספר בעלי מקצוע, המתמחים בכל שלב של יצירת הבגד, עד שמגיעים למוצר המוגמר.

 

שלב הרעיון, הוא השלב הראשוני ביותר, שמכאן הדרך אל מומחי התדמיתנות, היא קצרה ביותר,ומשם ממשיכים לשירותי הגזירה שאותן נותנת גזרנייה, ומייד אחר שלב הגזירה, מגיע שלב התפירה בואכה שלבי הגימור, הכוללים לולאות, כפתורים, גיהוץ עד לקבלת מוצר מוגמר מגוהץ וחדש.

 

כיום הייצור בענף הטקסטיל, עבר בחלקו הגדול, אל מחוץ לגבולות מדינתנו הקטנה, כלומר, סין, או קרוב יותר באיזור עזה או ירדן.

יש חברות המתמחות במעבר ובהעברת סחורות במחסומים השונים באופן יומיומי.

 

מאחר ורב הייצור עבר אל מחוץ לגבולות מדינת ישראל, הדבר גרם לסגירת גזרניות ומתפרות רבות ולצמצום משמעותי בשוק המקומי, וכך מתפרה ותיקה נסגרת במרכז הארץ, ועוד מספר מתפרות נסגרות באזורים אחרים בארץ וכך נשארו "במשחק", מספר מצומצם של מתפרות וגזרניות ועסקים גדולים ובינוניים העוסקים בתחום התפירה, גזירה ותדמיתנות.

 

וכך נשארו בשוק המקומי, מספר מתפרותמצומצם וגם גזרניות לא רבות, ובדרך כלל אילו העסקים בעלי חוסן כלכלי, ובעלי חוג לקוחות נאמן יחסית, שלא עזב  אותם לטובת הייצור בחו"ל.דוגמא לגזרנייה שגם נותנת שירותי תפירה, תדמיתנות, ובכלל את כל שירותי הטקסטיל, תחת קורת גג אחת, כגון: שירותי גזירה, תפירה, תדמיתנות וכל הפעולות שמכינות ומביאות לידי מוצר מוגמר.

 

המחירים בשוק המקומי, בדרך כלל אינם גבוהים, מאחר והשוק אינו גדול והתחרות ,בו, היא קשה ולכן יש מגמת מחירים נמוכים כדי לשמור על הלקוחות.

 

הדרך אל הבגד

שרותי גזירה, מתפרה, תדמיתנות